Knihex 07

Park, řeka a mnoho knih. Přijďte se podívat na Knihex! Knižní jarmark probíhá po celý víkend. Ale... V sobotu od 15ti hodin bude knihy Bylo nebylo na pár chvil prodávat Kateřina Černá osobně. Olalá. Stavte se. A dále připomínáme možnost směny. Směňujeme knihy za cokoli podle nálady, nabídky a vaší výmluvnosti! U dobrot uvítáme ochutnávku. Děti naučte říkanku! Tedy snad na viděnou. A slunce nad Štvanicí :-)

Knihex 07, sobota 17. a neděle 18. června, 10  20 hodin, ostrov Štvanice
facebook

BRaK! 1.–4.6., Bratislava

Již II. Expedice BRaK náš čeká v červnu 2017. A budeme asi pořádně napakováni. Kromě knih totiž přivezeme do daleké Bratislavy také dadaistickou dílnu s razítky. Takže Vás zveme. Za dobrodružstvím! K sousedům. http://brakfestival.sk/

Helfštýn! Knižní trhy 27.–28.5.2017

Zveme Vás na výlet. Poslední květnový víkend bude na Helfštýně patřit čtení, knihám a jejich výrobě, cestování a zábavě. V sobotu 27. a neděli 28. května se zde uskuteční Knižní trhy. Bylo nebylo slibuje účast v neděli. V sobotu jsme v Brně. Bude to hezký víkned!

Více informací: http://www.helfstyn.cz/aktuality/knizni-trhy-2017

Kateřina Černá: setkání v Kavce 4. května

Vychází Sebrané spisy Kateřiny Černé (díl I.)!

Jejich velepumprdentní uvedení proběhne ve čtvrtek 4. května v knihkupectví Kavka. Pokud budete mít štěstí, potkáte na místě také autorku. Pokládáte-li za štěstí i setkání s nakladatelkou, možné vás rovněž nemine. K vidění budu také originály knížek, volná grafika a malba. Více na  http://www.lidovky.cz/vzacne-originaly-a-umelecke-rukopisy-nabidne-vernisaz-kateriny-cerne-1k7-/kultura.aspx?c=A170428_092334_ln_kultura_jto

Těšíme se na Vás.

Františkovy lásky, 1.5. Bio OKO

Již zítra po Vás budu házet okem před Okem. Prvního května 2017 se zde od 14ti do 18ti hodin koná sousedská slavnst, jejíž součástí bude i dadaistická dílnu s razítky. Těším se. A zvu! Vstup volný, věk neomezen, kapacita omezena. Možno tisknout i dadaistické milostné dopisy.. :-)

Více o slavnosti Františkovy lásky najdete na webu https://www.facebook.com/events/1886897374928777/ , z nějž krátce cituji...

...jídlo a láska. Dva neoddělitelní souputníci a zásadní esence života na Letné. Františkovy lásky, tradičně netradiční prvomájová pouliční oslava, letos přiživí lásku sousedskou. Prvního května se sejdeme všichni u jednoho stolu a dáme za pravdu přísloví o tom, že láska prochází žaludkem. Gurmáni i dietáři, vegani i salámisti, všichni jsou zváni a vítáni na slavnosti, která uctí život a lásku vezdejší. VSTUP VOLNÝ! KULINÁŘSKÉ PŘÍSPĚVKY NA SPOLEČNOU TABULI JSOU VÍTÁNY.

 

Směnárna! (nové obchodní podmínky)

Vážení čtenáři,

nejprve špatná zpráva. Protože nevládneme speciální technikou, budeme až do zrušení nových nařízení přijímat pouze bezhotovostní platby za knížky objednané online. Přijímat hotovostní platby je bez pokladny zakázáno. Děkuji Vám za pochopení.

A pak ta dobrá. Protože budou Velikonoce – a protože mě účetnictví nebaví, vyhlašuji obchod směnný. S potěšením s Vámi vyhandluji knihy za vejce, jablka, hrušky, med, zavařeniny, mléko, sýr, škvarky. Vše dle nálady a Vaší výmluvnosti. Miluji rovněž zahradní růže. A babička mi dávno pletla krásné svetry. Nejenom to těch se mi stýská. 
Takže se neostýchejte – a nabízejte. V principu cokoli, nejlépe vlastní výroby. Kuriozity vítám. Když s Vámi budu smlouvat, neurážejte se. Budu. A pokud Vám dám košem, nezlobte se na mě.

Krásné svátky!

https://www.youtube.com/watch?v=yN0aJ8-th5M

Snímky z Expedice Vilnius

Na konci února jsme byli hosty na Vilniaus knygų mugė 2017. A dojmy? To by bylo dlouhé vyprávění. Fotky napoví :-). Knižní trh provázela řada dílen, výstav, přednášek a autorských čtení. Za pozvání srdečně děkeji Sigute Chlebinskaite! Za fotky pak Mantas Puida. Ačiū!

Dílna pro malé karbaníky! Knihex, 8.4.2017

Zveme malé i velké karbaníky na výtvarnou dílnu v knihkupectví Knihex!

V dětství jsem měla kvarteto s motýly. Bylo nádherné – a naučila jsem se při hře jejich druhy. Na výtvarné dílně si budete moci vyrobit kvarteto jakékoli. S motýly anebo třeba pohádkové, s různými druhy rostlin, stromů – anebo klidně s auty. Zkrátka s tím, co bude pro vaši hru potřeba. Není to těžké, vše potřebné vám dáme – a pravidla hry poradíme.

Dílna se koná v sobotu 8. 4. od 14ti do 16ti hodin v knihkupectví Knihex, U Průhonu 11, 17000 Praha. Poplatek za dílnu je 250 korun, rezervace jsou možné na adrese info@knihex.cz . Jste srdečně zváni. Knihex / Bylo nebylo

Ukolébavka pro malé pávy je opět dostupná!

Paví ukolébavka už zase pomrkává z polic knihkupectví. Najdete ji třeba tady: http://bylonebylo.com/ukolebavka-pro-male-pavy. Tak dobrou noc  a krásné sny!

Vilnius Book Fair 2017

Bylo, nebylo, Bylo nebylo je jedním z letošních hostů knižního festivalu v litevském Vilniusu. Těšíme se!

Stránky