MEET DESIGN MARKET Moravská galerie v Brně, pátek 3. 10. 2014

V prostoru nádvoří Místodržitelského paláce se chystá malá tržnice současného autorského designu.

Představí se například stylový brněnský vintage butik a šatovou knihovnu Re-paráda, nově nabízející i repasovaná městská kola s kolumbijskou duší  -Reparada Bikes, elegantní cyklo módu i doplňky.

Nostalgickou retro-atmosféru podpoří autorské duo Nanovo renovující použité předměty z 60., 70. a 80. let. Módu a oděvní doplňky zastoupí značkaBe yours, "trash artová" Punktura nebo Lipovka.Art. Bytové doplňky nabídnou Klippa a Luckavo.

Autorské knížky a grafiku přiveze za Bylo nebylo Marie Štumpfová, ilustrátorka a grafička. Naše knihy ale najdete nejenom nádvoří, ale i v samotné Marovské galerii, kde jsu prezentované v rámci výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2013.

Součástí programu bude od 13 h prodej a workshop sítotisku uspořádaný sdružením grafiků Fabrika natrika. Přineste si cokoli k potisku (hladký povrch výhodou) a zkuste to s nimi!

Více informací najdete na webu Moravské galerie, kde do konce října probíhá 26. Bienále grafického designu (můžete jít i na komentovanou prohlídku) a která zavedla volný vsup do stálých expozic. Oboje stojí za návštěvu - třeba právě 3. října. http://www.moravska-galerie.cz/