Události

Velikonoční jarmark v Klementinu

Tvořiví knihovníci a stohy knih z NKP k rozebrání... A taky my. Ve středu 28. 3. na jezovitském dvoře, v samém srdci baroka. Uprostřed všeho lidského vědění bude v průvanu, který duje útrobami Klementina v zimě v létě, přešlapovat Helena.

Ostravský knižní veletrh

Milí čtenáři, jedeme do Ostravy. Od pátku do neděle nás najdete na Černé louce, kde se koná knižní veletrh. A kde budeme konkurovat výstavám Dovolená a Region, Lázeňství a od soboty i výstavě Svatba. Zda máme šanci nevím. Je to však nutné zkusit. Tedy jste zváni. Budu na vás čekat :-).

Vizitka ČRo Vltava

 

Milí čtenáři, zvu Vás k poslechu Vizitky. Přestože se cítím jistěji v knihárně, pozvání Renaty Klusákové nešlo odmítnout. Vysílání bylo ale živé a hovořit na mikrofon nebývá mým zvykem. Buďte tedy prosím shovívaví! Hodinové povídaní nejenom o knihách najdete ZDE.

Příjemný poslech! Anna

(na snímku Vltava – Županovice)

Zveme Vás do Japonska!

Milí čtenáři, zveme Vás do Japonska! Naše knihy najdete na výstavě World Book Design 2016-17. Otevřeno do 4. března, vstup zdarma! Více informací najdete na stránkách muzea...

Letos poprvé

se v plné parádě uvidíme v Liberci, a to v neděli 18. února na Tatrhu. V secesní hale kdesi mezi prvním a třetím nástupištěm. No nezní to jako začátek dobré detekivky?

Na všechny cestující v čase a prostoru se těší

Helena

17. 12. zabereme Hradec Králové

Zveme vás na sousedský vánoční trh, který se koná tuto neděli od 13ti do 17ti hodin na Malém náměstí v Hradci Králové. Pořádá Zaber Hradec. Více ZDE

Kde nás hledat do Vánoc?

Naštěstí nemusíte najímat Pinkertonovu detektivní kancelář na to, abyste nás před Vánoci našli.

Tedy na viděnou

17.-18. listopadu na Dizajntrhu Olomouc

18. listopadu v Divadle Drak v Hradci Králové

19. listopadu na Festivalu ilustrace a komiksu v Ústí nad Labem

24. listopadu na Black Box Marketu Jihlava

1.-3. prosince na Design Days Reichenberg v Liberci

2.-3. prosince na MINT Marketu Brno

9.-10. prosince na Knihexu v Altě

9.-10. prosince na Zlín Design Marketu

13. prosince na Grafickém trhu spolku Hollar

16. prosince na Vánočním blešírku v Pardubicích

Přijďte se na nás podívat. Bude to pastva pro oči!

(K ilustrační fotografii - nabídl ji google při prostém zadání "pastva pro oči".)

 

Kurz vaření podle Johna Cage

Tak máme navařeno. Děkujeme všem kuchařům a kuchařkám! Dobroty můžete vidět ve výloze knihkupectví Xaoxax :-)

...

Milí čtenáři, v pátek 10. 11. připravujeme ve spolupráci s Xaoxax / galerie & knihkupectví odpolední kurz vaření podle Knížky z bláta Johna Cage. Rádi bychom při té příležitosti oslavili autora, knihu a také našli záminku setkat se s vámi v klidném a příjemném prostředí. V připravené improvizované kuchyni si budou moci hrát na dospělé všichni, kteří ještě dovedou být dětmi. Kromě bláta pro vás nachystáme pravý čaj a jedlý koláč od maminky. K vaření nám bude hrát sám šéfkuchař – a vezmeme s sebou i další knížky Johna Cage. Setkání bude probíhat od 15.00 do 18.00 hodin, svíčky sfoukneme v 17.00. Děti doporučujeme obléci s ohledem na možné nehody v kuchyni. Zástěry pro dospělé rádi vypůjčíme.