Události

Snad jen koma by vás omluvilo...

..., že nejdete na KOMA v Brně, třetí ročník mezinárodního komiksového festivalu, který probíhá na Malé Americe už od 5. října. My přijedeme šestého a zůstaneme do sedmého.

Tak se přijďte podívat, co je nového ve světě bublin!

HUMOR GROTESKA SATIRA SARKASMUS

Nechybí nám smysl ani pro jedno, a tak pomalu balíme na TABOOK. Přivezeme kromě obvyklého i to, co jste ještě neviděli - třeba grafiku Lucie Raškovové s ryze mykologickým humorem. Taky vám budeme osobně sdělovat, že máme zbrusu nový e-shop a že chystáme novinku pro všechny milovníky svérázného humoru. Zkrátka letošní Tabook nám hraje do noty. Tak se na nás přijďte usmát. Nebo se nám přijďte smát. Jak chcete.

 

LITR Olomouc

Nemáme třílitr, tak jedeme vlakem. Na 3. LITR!  Prodávat budeme vše, co se nám vejde do kufru, a to v sobotu od 10 do 20, v neděli od 10 do 16 ve W7 (Wurmova 7).  Kromě knih vám dovezeme také instantní zábavu: v neděli povede Anna Mililitr, dopisovou dílnu pro děti. Tak s nimi přijďte v 11 do Šapitó! Uvidíte nevídané, zažijete...

 

9.9. Muzejní den na kralické tvrzi

V sobotu 9. září pojedeme do Kralic. Koná se tam Muzejní den. 

Od 9ti do 17ti hodin se Vám zpřístupní prostory Památníku Bible kralické, kralické tvrze i kostela svatého Martina. Celý den budou světit prací dva tiskařské lisy, jeden na památníku a druhý na samotné kralické tvrzi. Součástí programu bude prohlídka památníku, dále tematické přednášky, praktické ukázky tiskařské a papírenské práce i práce současných uměleckých tiskařů a písařské, tiskařské a umělecké dílny pro dospělé i dětské návštěvníky. Program bude průběžně doplňován na internetových stránkách Na Kralické tvrzi: http://na-kralicke-tvrzi.webnode.cz/news/muzejni-den-na-kralicke-tvrzi-a-pamatniku-bible-kralicke/

(fotografie z minuléh roku)

Knihex 07

Park, řeka a mnoho knih. Přijďte se podívat na Knihex! Knižní jarmark probíhá po celý víkend. Ale... V sobotu od 15ti hodin bude knihy Bylo nebylo na pár chvil prodávat Kateřina Černá osobně. Olalá. Stavte se. A dále připomínáme možnost směny. Směňujeme knihy za cokoli podle nálady, nabídky a vaší výmluvnosti! U dobrot uvítáme ochutnávku. Děti naučte říkanku! Tedy snad na viděnou. A slunce nad Štvanicí :-)

Knihex 07, sobota 17. a neděle 18. června, 10  20 hodin, ostrov Štvanice
facebook

BRaK! 1.–4.6., Bratislava

Již II. Expedice BRaK náš čeká v červnu 2017. A budeme asi pořádně napakováni. Kromě knih totiž přivezeme do daleké Bratislavy také dadaistickou dílnu s razítky. Takže Vás zveme. Za dobrodružstvím! K sousedům. http://brakfestival.sk/

Františkovy lásky, 1.5. Bio OKO

Již zítra po Vás budu házet okem před Okem. Prvního května 2017 se zde od 14ti do 18ti hodin koná sousedská slavnst, jejíž součástí bude i dadaistická dílnu s razítky. Těším se. A zvu! Vstup volný, věk neomezen, kapacita omezena. Možno tisknout i dadaistické milostné dopisy.. :-)

Více o slavnosti Františkovy lásky najdete na webu https://www.facebook.com/events/1886897374928777/ , z nějž krátce cituji...

...jídlo a láska. Dva neoddělitelní souputníci a zásadní esence života na Letné. Františkovy lásky, tradičně netradiční prvomájová pouliční oslava, letos přiživí lásku sousedskou. Prvního května se sejdeme všichni u jednoho stolu a dáme za pravdu přísloví o tom, že láska prochází žaludkem. Gurmáni i dietáři, vegani i salámisti, všichni jsou zváni a vítáni na slavnosti, která uctí život a lásku vezdejší. VSTUP VOLNÝ! KULINÁŘSKÉ PŘÍSPĚVKY NA SPOLEČNOU TABULI JSOU VÍTÁNY.

 

Směnárna! (nové obchodní podmínky)

Vážení čtenáři,


nejprve špatná zpráva. Protože nevládneme speciální technikou, budeme až do zrušení nových nařízení přijímat pouze bezhotovostní platby za knížky objednané online. Přijímat hotovostní platby je bez pokladny zakázáno. Děkuji Vám za pochopení.

A pak ta dobrá. Protože budou Velikonoce – a protože mě účetnictví nebaví, vyhlašuji obchod směnný. S potěšením s Vámi vyhandluji knihy za vejce, jablka, hrušky, med, zavařeniny, mléko, sýr, škvarky. Vše dle nálady a Vaší výmluvnosti. Miluji rovněž zahradní růže. A babička mi dávno pletla krásné svetry. Nejenom to těch se mi stýská. 
Takže se neostýchejte – a nabízejte. V principu cokoli, nejlépe vlastní výroby. Kuriozity vítám. Když s Vámi budu smlouvat, neurážejte se. Budu. A pokud Vám dám košem, nezlobte se na mě.

Krásné svátky!

https://www.youtube.com/watch?v=yN0aJ8-th5M

Kateřina Černá: setkání v Kavce 4. května

Vychází Sebrané spisy Kateřiny Černé (díl I.)!

Jejich velepumprdentní uvedení proběhne ve čtvrtek 4. května v knihkupectví Kavka. Pokud budete mít štěstí, potkáte na místě také autorku. Pokládáte-li za štěstí i setkání s nakladatelkou, možné vás rovněž nemine. K vidění budu také originály knížek, volná grafika a malba. Více na  http://www.lidovky.cz/vzacne-originaly-a-umelecke-rukopisy-nabidne-vernisaz-kateriny-cerne-1k7-/kultura.aspx?c=A170428_092334_ln_kultura_jto

Těšíme se na Vás.