3. kniha z kina PONREPO, 16. října od 16ti hodin

3. Kniha z kina představí periferní knižní i hudební vydavatele. Bude balancovat na pomezí prodejní výstavy a živého dialogu a je určena těm, kteří vnímají knihu, časopis, kazetu… jako syntetické umění. Jednotliví vydavatelé se budou celé odpoledne představovat v kavárně.

NFA nabídne filmové plakáty, spolupořadatel Genot Centre \ Cosmic Sans kazety. Partner Knihy z kina, Francouzský institut, představí F. X. Šaldu a další grantové programy. Autorské knihy zastoupí Bylo nebylo, Lačnit Press, studenti Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM. FRA představí prvotiny a s vyhraněným názorem na knižní průmysl vystoupí sdružení Pravěk. Slyšeli jste o novodobém samizdatu? Připravte se na fanziny! A speciálními hosty budou Bartolomé Sanson a Félicia Atkinson z francouzského nakladatelství Shelter Press. Mediálním partnerem je kritický čtrnáctideník A2, který bude nabízet aktuální i starší čísla. O prodej tištěných ročníků a hudební kulisu se postará časopis HIS Voice a do Ponrepa se přesune i část vinohradského obchodu Musictown. 

Od 16.00 do 19.30 bude v předsálí kina probíhat workshop, kde si návštěvníci vyrobí fanzin z vlastních fotografií (nutno přinést s sebou!) nebo z originálních filmových fotosek z NFA.

Knihu z kina zakončí koncert francouzské hudebnice Félicie Atkinson, před ní vystoupí audiovizuální umělci Laura Luna a Michal Kindernay:https://www.facebook.com/events/1523085831314676

Pořadatelé: NFA, Ondřej Lasák, Genot Centre, Francouzský institut, A2

https://www.facebook.com/events/1628582250724590/